Osobní dopis: Věnováno ženám (i budoucím maminkám) pod vánoční stromeček

Blíží se Vánoce… tolik se na ně s partnerem těšíme a i přesto jsme trochu smutní. S koncem roku se nám vrátila vzpomínka ze září 2021 – potrat. Vysněné těhotenství odešlo stejně rychle jako přišlo. 

Oba jsme byli připraveni nechat do našeho života vstoupit další kousek štěstí. Mrňouska, který by si k nám našel cestu. Když píšu tento příběh, koulí se mi po tváři pár slz. Ani nevím proč, již je to pryč, ale bolí to stejně, nás oba. 

Vánoce ve dvou

S příchodem Vánoc je touha po miminku silnější, zdá se. Pravidelně maminkám sdílím na svém blogu a ve facebookové skupině, jak vychovat samostatné dítě a nastavit si doma pořádek a řád. Před Vánocemi také různé tipy na vánoční dárky pro jejich ratolesti. V hloubi duše si uvědomuji, že již také toužím listovat si stránkami letáku z hračkářství a nechat jemně cukat své koutky, když vidím ceny některých hraček.

Občas skroluji na internetu a koukám na vybavení pro miminka. Ne proto, abych si vnitřně ubližovala, ale proto, že mě to zajímá a ráda prozkoumávám možnosti, jaké jsou na trhu dostupné. Posílám partnerovi fotku pěnové podložky pro miminko, kterou bych chtěla v našem obýváku. Možná právě pod stromečkem. Ještě ale nenastal ten čas. 

 Tolik mě mrzí, že tohle jsou jen moje myšlenky a ne realita našeho společného života. Vím, že nejsem jediná žena, která si tímhle prochází. 

Splněné Vánoce s andělem

Naše společné Vánoce budou krásné a příjemné. Milujeme tyhle svátky, ale uvnitř nás se pořád něco ozývá a říká nám: “Jste sami, jen ve dvou” a to nás trochu bolí. Při vzájemném pohledu do očí oba cítíme, že naším největším přáním je oslavit příští Vánoce ve třech.

I přes tohle všechno jsem ale šťastná, že tyto svátky strávíme spolu – jen sami dva. Bude to totiž poprvé. Čtyři roky po sobě jsem měla o Vánocích jen jedno přání, a to, abych u stromečku našla právě Petra. Sny se plní – mně teda určitě. 

Ale zpátky k našemu příběhu… Někdy mi přijde, že to není fér. Jindy si zase říkám, že v tom nejsme sami. Je tolik párů, kteří na své vytoužené miminko čekají o dost déle. Jedno je ale důležité, mít vedle sebe nejen muže jako partnera, ale také jako anděla. Ten můj mi byl andělem v mém prvním příběhu, když se to stalo poprvé.

Teď vím, že jsme oba silnější a zvládneme to, i kdyby to přišlo znovu. Věříme, že na nás čeká štěstí a jednou nebudeme u vánočního stromečku jen my dva, ale tři. 

Dárek s názvem naděje

Před pár dny jsem poprvé navštívila léčitele kvůli svým stravovacím omezením, protože to byla jediná možná cesta, jak svému tělu konečně ulevit a dát mu sílu to vše zvládnout. Mladý muž se mě zeptal, zda mám děti. Při jeho otázce jsem sklopila oči: “Chtěla jsem mít, ale… nevyšlo to.”

S úsměvem od ucha k uchu se na mě podíval a řekl: “Vidím, že miminko u vás bude. Nestresujte se tím. Přijde ve správný čas.” 

To byl ten nejkrásnější (předčasný) dárek pod vánoční stromeček, který jsem mohla od muže, kterého jsem viděla poprvé v životě, dostat. Věřím, že naše Vánoce budou o to radostnější, protože jsme dostali něco, co je pro nás dva nejcennější – NADĚJI.

Naději pod stromeček nadělují i ženy

Pokud chcete i vy dostat naději na “uzdravení” své duše i těla, vřele doporučuji si pod stromeček nadělit třeba terapii od Venduly Johanes – fyzioterapeutky z Olomouce. Žena, díky které jsem jako funkčně neplodná, poprvé otěhotněla.

O mé dlouhé cestě k prvnímu těhotenství a Vendulce si můžete přečíst v tomto článku.

Svým příběhem bych vám chtěla dát NADĚJI jako dárek pod stromeček.  

Za úžasné fotografie s vánoční tematikou děkujeme Mira Photography, jmenovitě Zuzce a Mírovi Bendovým.

Mějte se krásně.

Vaše Aneta

Našla jsem přirozenou cestu, jak naučit děti samostatnosti a prohloubit tak jejich zkušenosti s okolním světem. Společně jsme objevili i svobodu, kterou v životě tolik potřebujeme. Jemnými krůčky učím milující mámy, jak v sobě objevit laskavou průvodkyni a vychovat tak zvídavé a samostatné dítě. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů