Média & Spolupráce

Online kongres Učíme společně 2022

Miminko - časopis pro maminky s miminky (srpen) 2022

Dne 22. 8. 2022 vyšel v časopisu Miminko rozhovor na téma: "Děti a kroužky". Již podruhé mě pro vás vyzpovídala máma a reaktorka Bára Klímová. 

V rozhovoru se můžete dočíst, jak s dítětem o kroužcích mluvit, jak je nabízet a hlavně, jak děti zdravě (ne)zatížit

Vysvětluji zde, za jakým účelem děti do kroužků přihlašujeme a proč je i není nutná pouze školní docházka bez nich.

Dozvíte se, jak vybalancovat volný čas dětí a množství zájmových aktivit.  

Co dělat, když si dítě chce po příchodu domů jen hrát. 

Na závěr jsem připojila malou radu, jak celé období při zavádění nových kroužků zvládnout v klidu a v pohodě. 

Emílkova zubařská školka v Olomouci

Do zubařské školky jsem se vydala ze zvědavosti a proto, abych zde natočila rozhovor s olomouckými zubními lékaři z Art-Medica s.r.o.

S MUDr. Ladislavem Korotvičkou jsme si povídali o tom, jak předejít dětskému traumatu z návštěvy zubaře a s MDDr. Nikolou Smětalovou o Emílkově zubařské školce a prevenci zubního kazu u dětí.

Edukační centrum pro děti, rodiče i mateřské a základní školy v Olomouci otevřeli na podzim roku 2021. Tato zubařská školka je vůbec první v České republice.  

Jejich cílem je vychovat dětské pacienty, kteří nebudou mít z návštěvy zubaře a samotného ošetření strach.  

Partner e-shopu Montessorihračky.cz 

Na tomto e-shopu najdete širokou nabídku vzdělávacích hraček a pomůcek pro děti. Já sama je ve své praxi denně využívám. 

Nákupem na e-shopu Montessorihračky.cz rozhodně neuděláte krok vedle. V nabídce najdete značkové Montessori pomůcky od firmy Nienhuis, ale i cenově dostupnější od značky Moyo, které rovněž odpovídají Montessori standardům. 

Hračky a pomůcky objednávejte přes můj partnerský odkaz:

EDUMÁNIE - Festival vzdělávání pro děti, mládež, rodiče a pedagogy 2022

Dne 23. 4. 2022 pořádala Hodina H v Pelhřimově festival vzdělávání, kam jsem byla pozvána. Vedla jsem zde workshop pro rodiče a pedagogy na téma: Vychovat samostatné, zodpovědné a zdravě sebevědomé dítě.

Vychovat samostatné, zodpovědné a zdravě sebevědomé dítě se může v dnešní době zdát jako nadlidský úkol.

Na workshopu jsem rodiče seznámila s desaterem samostatnosti a zodpovědnosti. Poukázala na to, proč bychom se měli zajímat o samostatnost dítěte a jak s ní nejlépe pracovat.

Vysvětlila jsem, proč a jak dítě nejlépe zapojit do domácích aktivit a každodenních činností

Na festivalu jsem měla také výstavní prostor, u kterého se výše zmiňovaná cílová skupina mohla dozvědět víc o mně a projektu Cesta k samostatnému dítěti.

Ambasadorka 4. ročníku mezinárodní online konference Růst společně 2022

Ve 4. ročníku konference, která se uskutečnila v týdnu od 25.4. do 29.4. 2022 jsem působila jako ambasadorka a propagátorka akce.

Za spolupráci jsem byla neskutečně vděčná. Zastávám názor, že čím víc jako rodič nebo učitel MŠ o výchově a vzdělávání dětí vím, tím lépe dokážu pochopit každé dítě a jeho aktuální potřeby. S tím úzce souvisí i samotný přístup k dětem. 

Na konferenci vystoupilo 15 světových expertů a proběhlo 7 rozhovorů s významnými osobnosti z ČR. 

V souvislosti s konferencí jsem napsala článek, kde popisuji vlastní zkušenost se syndromem vyhoření, vzděláváním dětí a poznatky, které jsem získala jako účastnice přechozího ročníku konference v roce 2021. 

Kongres JSEM MAMINKOU III 2022

V týdnu 12. - 19. 5. 2022 jsem maminkám jako účinkující lektorka přiblížila téma: Tipy pro samostatnost dětí.

V rozhovoru s organizátorkou Janou Maškovou jsem se věnovala aktivitám, kterými mohou doma odstartovat samostatnost svých dětí. Na kongresu vystoupili např. Jiří Halda (speciální pedagog) nebo Radka Schillerová (lektorka komunikačních dovedností).

Miminko - časopis pro maminky s miminky (únor) 2022

Dne 24. 2. 2022 vyšel v časopisu Miminko rozhovor na téma: "Děti a povinnosti". Máma a redaktorka Bára Klímová mě vyzpovídala, abych mohla přispět svými názory a postřehy přímo z praxe.  

V rozhovoru se můžete dočíst o příležitostech a povinnostech pro děti. Zjistíte, jak je dětem poskytnout a na co si dávat pozor.  

2. místo v plážové výzvě online podnikání 2021 

Dne 14. 10. 2021 mě Stáňa Stiborová (online podnikatelka a máma 4 dětí) vyzpovídala v rozhovoru na téma: Jak vychovávat samostatné děti. Jeho obsahem bylo také to, proč jsem si k rodičům a dětem našla cestu právě online a co všechno se dá v online podníkání zvládnout za 9 měsíců).

V jejím kurzu Podnikání z pláže (www.podnikanizplaze.cz) jsem se získala 2. místo v Plážové výzvě 2021 za smyspluplný a propracovaný projekt na online trhu.