Proč se nevyléčitelná nemoc stala tím nejlepším, co mě v životě potkalo?

Syndrom propustného střeva je onemocnění, které může zásadně ovlivnit fyzické i psychické zdraví postiženého jedince. Když jsem se setkala s touto diagnózou a můj imunitní systém začal napadat vlastní tělo, propadla jsem se na dno jak fyzicky, tak psychicky.

Lékaři mě upozornili, že budu muset do konce života užívat léky, zatímco jiní můj stav považovali za simulaci. Tento článek popisuje moji osobní cestu k uzdravení, která vedla nejen k fyzickému zdraví, ale i k hlubokému sebepoznání.

Prvotní krize a vlastní rozhodnutí

Každé jídlo zhoršovalo můj zdravotní stav, ale nemohla jsem přestat jíst. Po třech dnech silných alergických záchvatů, otoků a dušení jsem začala konzumovat pouze jemné kuřecí vývary. Přestože mé tělo sláblo, bylo bez reakcí a já mohla dýchat.

Otoky obličeje a dýchacích cest…

Ekzémy a kožní reakce…

Úbytek váhy…

Sebepoznání jako klíč k uzdravení

V této době jsem objevila něco cenného – sebe samotnou. Jak říká Gábor Maté: „Pokud nemoce souvisí se sebepotlačením a odpojením se od sebe v důsledku traumatu a pokud se se sebou opět spojíte, proč byste neočekávali, že přijde zlepšení?“

Tato myšlenka mě vedla k tomu, abych přestala řešit všechno a všechny kolem mě. Odpojila jsem se od okolního světa a napojila se pouze na sebe, své tělo a myšlenky.

Proces vnitřního léčení

Dny, týdny a měsíce ubíhaly a já se ponořila do svého nitra, k vlastním emocím a pocitům. Rekapitulovala jsem svůj život, minulost, vztahy a své nastavení. Vždycky jsem byla hodná a poslušná „holčička“, která dělala to, co se po ní chtělo a jen málo toho, co chtěla ona sama.

Nyní jsem se rozhodovala na základě vlastní intuice a naučila se říkat „ne“. Tento proces mi pomohl najít cestu zpátky k sobě, vyléčit se ze svých traumat a zbavit se chronických nemocí, které mě trápily od dětství.

Odborná podpora a další kroky

Mnoho výzkumů, včetně těch od Gábora Matého, ukazuje, že lidé s vážnými diagnózami, jako je rakovina, mohou i přes negativní prognózu žít spokojený život další desítky let. Tímto přístupem jsem se také řídila. Kromě změn v přístupu ke svému zdraví jsem se věnovala procházkám přírodou, meditacím, uvolňování negativních myšlenek i přátel, uzdravování traumat z dětství, hledání si pozitivní cesty ke svým rodičům apod.

Zdraví, rodina a nový život

Moje cesta vedla nejen k uzdravení, ale i k nalezení podporujícího partnera, se kterým jsme brzy přivítali pod mým srdcem malého drobečka. Gravidita pro mě byla nesmírně obohacující a léčivá. I přes všechny nezdary z minulosti, zdravotní komplikace, mimoděložní potrat a prognózu lékařů, že nikdy nebudu mámou, jsem prožila krásné a nekomplikované těhotenství bez jakýchkoliv zásahů.

Vděčnost, kterou cítím nejen k sobě, ale i vlastními tělu nejsem vyjádřit slovy. Velký dík patří i mému partnerovi, který mi byl po celou dobu velkou oporou – dbal na to, aby mé tělo (vč. našeho syna) přijímalo jen zdravou a výživnou stravu a já se cítila psychicky vyrovnaná.

Závěr

Můj příběh je důkazem, že aktivní přístup ke zdraví a hluboké sebepoznání mohou vést k uzdravení i v nejtěžších chvílích. Přebrání zodpovědnosti za vlastní zdraví, odpojení se od negativních vlivů okolí a nalezení vnitřního klidu a rovnováhy byly klíčové kroky na mé cestě k uzdravení. Dnes jsem nejen zdravá, ale také šťastná a vděčná za nový život, který jsem našla.

Inspirativní články o mé nemoci a těhotenství najdete na mém blogu.

S láskou…

Vaše Aneta 

Našla jsem přirozenou cestu, jak naučit děti samostatnosti a prohloubit tak jejich zkušenosti s okolním světem. Společně jsme objevili i svobodu, kterou v životě tolik potřebujeme. Jemnými krůčky učím milující mámy, jak v sobě objevit laskavou průvodkyni a vychovat tak zvídavé a samostatné dítě. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů