Kroky k úspěchu: Jak si vytvořit vlastní Vision Board na rok 2024

Často se mě lidé ptají, jak dosahuji toho, že se mi sny, cíle a přání plní ještě v tom samém roce, kdy o nich začnu snít.

Můj první sen byl jednoduchý – stát se učitelkou mateřské školy. Po absolvování vyšší odborné školy jsem si vytyčila cíl získat bakalářský titul a následně pokračovat ve studiu na magisterské úrovni.

Sny dvou sourozenců

Jednou, když můj bratr vyjádřil svůj sen stát se univerzitním učitelem s doktorským titulem, začala jsem také snít. Ano, být učitelkou a získat titul doktorky pedagogiky, to by bylo něco.

I když jsem ještě nedosáhla na magistra, mé myšlenky už byly zaměřeny na další kroky. Bylo to možná nepraktické, ale zároveň nádherné.

(Ne)naplněné štěstí

Po získání magisterského titulu se však v mém životě objevilo něco nečekaného. Dlouholetý sen o tom, stát se učitelkou, najednou nestačil k naplnění mého života. Získané tituly mi nesloužily pro radost. Během dvou let jsem hledala sama sebe a nebyla si jistá, jakým směrem se vlastně chci vydat.

Online podnikání a cestování

V roce 2021 jsem se rozhodla zkusit online podnikání, a to mi otevřelo úplně nový svět možností. Začala jsem psát úspěšný blog, tvořit eBooky a nabízet online kurzy.

Díky odhodlání změnit svůj život a posunout se za hranice pohodlí, jsem v roce 2023 vycestovala na tři školení do zahraničí – Španělska, Rumunska a Portugalska.

Mezinárodní koučka pro ČR

Z těchto cest jsem si odnesla nejen spoustu zkušeností, ale také dovednost koučování a plánování vlastních cílů, snů a přání. Začala jsem koučovat sama sebe a pracovat s koučovacími metodami u žáků na základní škole, se kterými jsem se mimo jiné vydala na poznávací zájezd do Londýna.

Koučovací metody

Pro svou práci využívám hlavně: Wheel of Life (kolo života)slouží k revizi a hodnocení různých oblastí vašeho života, abyste mohli posoudit, jak moc jim věnujete pozornost a zjistit, kde jsou vaše silné a slabé stránky.

Druhou metodou je Vision Board (nástěnka vizí) – nejprve si promyslíte, čeho byste chtěli v následujícím roce dosáhnout a co by se Vám mělo splnit. Podrobný návod najdete níže.

Jak si vytvořit vlastní Vision Board a co to je?

Vision board znamená vytvoření jakési nástěnky plné obrázků z časopisů, novin, letáků, doplněné o hesla, citáty nebo motta, která jsou danému člověku blízká a tzv. s ním „rezonují.“

Nástěnku můžeme nazývat jako plán našich snů a přání. jejím cílem je, abychom ji měli stále na očích a pozitivně mysleli na splnění všeho, co na ní je.

Váš mozek zaměří svou pozornost na to, co je pro vás skutečně důležité a pomůže vám plánovat kroky, které vedou k dosažení vašich snů a cílů. 

Je dobré, aby vás vašimi záměry provedl proškolený kouč, který vás zavede více do hloubky a podstaty vašich snů, cílů a přání, aby se mohly začít skutečně plnit.

Pojďte na to

Kdo by měl zájem o jednorázový placený koučink, jehož výsledkem bude koncept pro Váš Vision Board na rok 2024, neváhejte mi napsat na aneta@anetastepankova.cz.

Sezení je na 1,5 hodiny osobně nebo online, cena 800 Kč. Od března 2024 se cena zvyšuje na 1200 Kč.

P.S. Opravdu to funguje, zkuste to! 😊

Mějte se krásně.

Vaše Aneta

 

Našla jsem přirozenou cestu, jak naučit děti samostatnosti a prohloubit tak jejich zkušenosti s okolním světem. Společně jsme objevili i svobodu, kterou v životě tolik potřebujeme. Jemnými krůčky učím milující mámy, jak v sobě objevit laskavou průvodkyni a vychovat tak zvídavé a samostatné dítě. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů