Intimita těhotenského bříška – prosím nesahat!

Krátký článek na zamyšlenou…

Intimita během těhotenství nese mnoho podob a mé vlastní zkušenosti s tímto výjimečným obdobím jsou plné niternosti, důvěrnosti a osobních i vztahových prožitků.

Intimita těhotenského bříška

V mém případě hraje v intimitě s těhotenským bříškem důležitou roli „nahota“. Je to spojení s naším synem, který reaguje na doteky uvnitř mé dělohy, ale také na ty vnější.

Fyzický kontakt s mým partnerem (jeho tatínkem) je dalším nepostradatelným prvkem, který propojuje naši rodinu. Jsem vděčná a šťastná, že nám duše miminka vstoupila do života.

Když se mé těhotenské bříško začalo klubat a více se projevovat, začaly se odehrávat podivuhodné okolnosti.

Lidé začali věnovat větší pozornost mému těhotenství, posuzovat mé rozměry a komentovat kilogramy. S Theodorem M. jsem ve 29. týdnu těhotenství začala cítit, že je čas veřejně sdílet svůj příběh o intimitě těhotenského bříška.

Zájem okolí o těhotnou ženu

S rostoucím pupíkem přišly i zcela nečekané situace, kdy lidé začali považovat doteky na těhotenské bříško za běžné a žádoucí. Avšak realita, kdy se mi někdo cizí bez pozdravu vrhá na tuto část těla, pro mě byla šokující.

Někdy to připomínalo doteky na mých intimních partiích, což mělo daleko od příjemného prožitku. Těhotenství s sebou přineslo mnoho fyzických změn, a přestože je to přirozený proces, neznamená to, že mé tělo je volně dostupné pro negativní komentáře nebo nevyžádané osahávání.

Brzy na to jsem začala cítit, že potřebuji chránit „nás oba“ a uchovávat své děťátko v příjemném zákrytu. Změnila jsem svůj styl oblékání a přešla na volnější oblečení, abych se cítila pohodlně a moje zakulacující se bříško nebylo na první pohled viděno.

„Vystrkovala“ jsem ho pouze ve zvláštních případech, kterými bylo cestování přeplněným metrem nebo autobusem, abych předešla nechtěným dotekům.

Při těhotenském focení jsem dbala na jeho přirozenou krásu i soukromí a schovala ho pod elegantně přilehlá trička. Své tělesné proměny vnímám s velkým respektem a citlivostí, a proto si chci uchovat intimní okamžiky svého bříška pro sebe a svého partnera.

Závěrem…

V závěru bych chtěla říct, že respekt k těhotné ženě a porozumění jejímu tělu je klíčovým prvkem zachování intimity v tomto krásném a jedinečném období.

Vaše Aneta

Aneta Štěpánková profilová fotografie

Našla jsem přirozenou cestu, jak naučit děti samostatnosti a prohloubit tak jejich zkušenosti s okolním světem. Společně jsme objevili i svobodu, kterou v životě tolik potřebujeme. Jemnými krůčky učím milující mámy, jak v sobě objevit laskavou průvodkyni a vychovat tak zvídavé a samostatné dítě. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů