Proč moje děťátko nepřišlo na svět

Situace a zkušenosti, které nám chodí do života, jsou správné a přicházejí proto, abychom o sobě něco pochopili. V tu chvíli je důležité přijetí toho, co nemůžeme ovlivnit a beze strachu a omezení jít dál. Je třeba si uvědomit, že nikdy nebudeme znát všechny souvislosti, které s tím souvisejí.

Párkrát jsem se setkala s myšlenkou, že si své rodiče vybíráme sami. Respektive, naše duše si je hledá, aby se jim mohla narodit.

Když jsem dětem v domácím vzdělávání četla příběh malé Miriam z knihy “Dívka s havraními křídly,” (určená pro rodiče a děti) od Terezy Kramerové (průvodkyně po krajině mysli) zanechalo to ve mně jakýsi dojem.

Vážně si všichni vybíráme?

“Ukaž mi dítě, které by si vědomě vybralo rodiče, co ho strčí do dětského domova,” řekl mi kamarád, kterému jsem myšlenku, že jsme si naše rodiče vědomě vybrali, svěřila.

Já již nyní vím, že i tohle má svoje zákonitosti a opodstatnění. Každá duše, která se rozhodne přijít na svět a zhmotnit se ve fyzickém těle děťátka, přichází na zem s vlastním záměrem a posláním.

Potřebuje se dostat do prostředí, kde prožije přesně to, co potřebuje ke svému učení. Jedině pak je dítě schopné plnit úkol, ke kterému je tady předurčeno.

Šťastné dětství nikomu nezaručí spokojený život

Dlouhých 5 let trvalo, než se moje duše rozhodla sestoupit do života mých rodičů a mohla jsem se narodit. Ačkoliv bylo moje dětství hezké, i já jsem si do dospělosti přinesla batůžek křivd a nepříjemných vzpomínek na rozvod rodičů.

Jak šel čas a moje zkušenosti rostly, došla jsem k pochopení, že jsem to byla právě já, kdo si tyto dva lidi vybral za své rodiče. Díky jejich výchově, do které vložili to nejlepší ze sebe samotných, mohu teď žít v souladu se svým posláním, odemykat v dětech skrytý potenciál a pracovat s jejich rodiči na svých konzultacích.

O traumatech, které si v sobě nosí nejen děti, ale i my dospělí, jsem natočila rozhovor se Zdeňkou Šíp Staňkovou, iniciátorkou projektu @Děti jsou taky lidi a autorkou stejnojmenné knihy.

Náhody neexistují, zákonitosti ano

Holčička s mašlí ve vlasech

Jsou to necelé 2 roky, co jsem žila ve strachu, že se nikdy nestanu mámou. Zdravotní prognóza hovořila jasně – funkční neplodnost. I když jsem každé ráno praktikovala cviky od Ludmily Mojžíšové, pod vedením úžasné fyzioterapeutky Vendulky Johanes, často se mi při cvičení hrnuly do očí slzy.

Jednoho rána mi do obývacího pokoje zasvítily sluneční paprsky a vesmír mi dal znamení. Uvnitř mého těla se usadila malá duše. Byl to pro mě signál, že jsme byli vybráni jako rodiče.

Dodnes nevím, jestli spolu tyto dvě síly souvisely, ale daly mi naději, o kterou jsem se mohla opřít.

Vnitřní bolest si způsobujeme sami

Dámské nohy s ponožkami a šálkem čaje

Narozené dítě potřebuje lásku a přijetí obou rodičů. Bez toho může přijít na svět, ale nemůže naplno žít.

Dušička brzy zjistila, že v mém nitru není něco pořádku. Cítila, že sama sobě nedávám dostatek lásky a jen těžko bych mohla dát potřebnou lásky vytouženému miminku.

Vše, co jsem tou dobou dělala, bylo ke spokojenosti mého partnera. Nechala jsem se tak dlouho ponižovat, až jsem sebe samotnou odsunula na poslední místo. Po dvou týdnech těhotenství se drobný život uvnitř mě rozhodl moje křehké tělo navždy opustit.

Po nepříjemném zážitku jsem nebyla schopná svůj vnitřní svět dostat do rovnováhy. Nevědomě jsem si tím přivodila fyzickou bolest v podobě déle trvajících bolestí břicha.

Marně jsem hledala příčiny a souvislosti, ale odpovědi nepřicházely. Důvodem byla moje nevyslovená bolest, lítost a podvědomá křivda k partnerovi i jeho chování, které nastalo po ztrátě miminka.

Pár slov na závěr…

Jsem žena, která vnímá svět jinak, do hloubky a hlavně po svém. Moje pojetí a můj postoj k této zkušenosti mi pomohly najít cestu k uvědomění a uzdravení své vnitřní bolesti. Tímto způsobem jsem se dokázala s odchodem duše vyrovnat.

Najděte si pro své „strasti a bolesti“ vlastní opodstatnění a buďte pevní a ochotní se za něj postavit. To, co cítíte a jak to vnímáte, je jen vaše a vychází to z vašeho nejhlubšího nitra. Nebojte se otevřít novým informacím, zkušenostem a pak jít dál s hlavou vztyčenou.

Další rady, tipy a inspiraci najdete v mojí FB skupině Cesta k samostatnému dítěti, kde se s vámi budu  velice ráda potkávat. Inspiraci pro sebe a miminko najdete v minikurzu Rozvíjíme a podporujeme zvídavost miminka, který jsem pro vás připravila zdarma.

P.S. Knihy, které s tímto tématem souvisí a vřele je doporučuji: Tajuplné dětství, Tvoje dítě jako šance pro tebe, Duše miminek, Tajný život nenarozeného dítěte.

Mějte se krásně a věřte sami sobě i svým pocitům.

Vaše Aneta 

Našla jsem přirozenou cestu, jak naučit děti samostatnosti a prohloubit tak jejich zkušenosti s okolním světem. Společně jsme objevili i svobodu, kterou v životě tolik potřebujeme. Jemnými krůčky učím milující mámy, jak v sobě objevit laskavou průvodkyni a vychovat tak zvídavé a samostatné dítě. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů